• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj piękno Afryki

Skarby Danii
Północna Europa w większości przypadków jest dość niedoceniana przez turystów z wielu krajów, w tym również i z Polski. Z pozoru nie ma tam zbyt wielu ciekawych atrakcji, natomiast sama dość chłodna pogoda powoduje, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Tego typu podejście jest jednak sporym błędem, bo same tylko kraje skandynawskie oferują tak wiele godnych uwagi rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Świetnym przykładem może tutaj być Dania, niezbyt duży kraj leżąca przede wszystkim na półwyspie Jutlandzkim. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, przez co sama jej kultura blisko związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to przede wszystkim kraj o bardzo długiej historii, dzięki czemu sama tylko jego stolica – Kopenhaga – posiada sporo pięknych zabytków oraz pozostałych atrakcji, które każdemu turyście mogą zapewnić mnóstwo zabawy.
Dania jest zatem doskonałym dowodem na to, że północna cześć Europy również jest ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Oprócz tego położona jest ona bardzo blisko Polski, dzięki czemu wybranie się do niej nikomu z nas nie sprawi większych problemów – naprawdę warto!

1. Kliknij tutaj

2. Zobacz szczegóły

3. Wejdź

4. Sprawdź teraz

5. Przejdź dalej

Categories: Rekreacja

Comments are closed.