• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Czy umiemy dbać o swoje zdrowie?

Dlaczego tak naprawdę chorujemy?
Sporo zależy od naszych genów – a wiadomo, że ciężko dbać o własne zdrowie, jeśli najzwyczajniej w świecie we własnym DNA mamy tak jakby zapisane problemy sercowe bądź ponadstandardowe ryzyko raka. Jednak oczywiście wiele zależy od stylu naszego życia. W takim razie naprawdę często ludzie chorują, ponieważ po prostu nieodpowiednio żyją. Bardzo dobrze to widać, gdy spoglądniemy na Stany Zjednoczone. W owym jakże wielkim państwie są stany, w których zamieszkuje ponadprzeciętna liczba „grubasów”, ale znajdą się również miejsca, gdzie kult ładnego wyglądu jest bardzo silny, zatem zamieszkuje je sporo mniejsza ilość osób zmagających się z nadwagą.
– Odpowiednia dieta! Naturalnie w żadnym razie nie należy popadać w wielką paranoję, odmawiać sobie wszystkich żywieniowych przyjemności, lecz ogólnie nie możemy zbytnio przesadzać z kaloriami. Trzeba zachować zdrowy umiar w jedzeniu.
– Dużo więcej aktywności fizycznej! Zatem dużo więcej się ruszajmy, ograniczmy używanie auta, uprawiajmy jakieś sporty. Może pływanie, koszykówka czy bieganie? Świetna wiadomość dla chcących trochę więcej jeść: gdy człowiek regularnie uprawia sport, może więcej jeść – bez ryzyka utycia.

1. Odwiedź stronę

2. Przeglądaj

3. Zajrzyj tutaj

4. Przeglądaj

5. Przejdź dalej

Categories: Medycyna

Comments are closed.